Bambaşka | Kitap Özeti
Reklam

Romantik Aşk

Bambaşka

Aşk romanlarının usta kalemi Kahraman Tazeoğlu‘nun son eseri olan Bambaşka sizi acayip hikayelerin içine sokuyor. Çıkmak o kadar kolay değil. O yüzden okumaya başlamadan önce emin olsanız iyi olur.

Zaten kitabın arka sayfa yazısını okuyunca kitabı mutlaka okuma hissine kapılıyorsunuz. Arka kapakta yer alan şu sözlere bakar mısınız: “Ne sen gidebiliyorsun, ne ben kalabiliyorum”, “ne seninle ağlayabiliyorum, ne de sensiz gülebiliyorum”, “sen aşka aşıktın, ben üstüme alındım”…

Arka Kapak

“Başka” dan Sonra Kahraman Tazeoğlu Bu Kez De “Bambaşka” Kitabıyla Okurlarıyla Buluşuyor…Kalır gibi gidişlerini izledim önce, sonra gider gibi kalışlarını…
Ve anladım ki ne sen gidebiliyorsun ne ben kalabiliyorum. Öyle bir hayat yaşıyoruz ki şimdi; ağlamak gülmenin mahkumu, gülmek ağlamanın gardiyanı gibi sanki…
Ve anladım ki ne seninle ağlayabiliyorum, ne de sensiz gülebiliyorum.
Belki de sen aşka aşıktın, ben üstüme alındım bilmiyorum. Bir gün gerçekten seni terk edebilecek miyim onu da bilmiyorum. Üzerine sinen benin kokusunu duymadan yaşayabilecek misin?.. Çünkü, senden geriye sadece sen kalana dek terk edilmiş olmuyorsun.
İnsan yaşadığı anın değerini yaşadıklarından ötürü değil, neler yaşayacağını bilmediğinden ötürü bilmez. Seni çok seviyorum; bir gün seni terk etme gücümü kendimde bulup bulamayacağımı bilmeye bilmeye… Anlıyor musun?
Gel “biz” olalım demek kolay… Benimle hiç olur musun?

Kitap Özeti

Bambaşka Kahraman Tazeoğlu

Aşk romanlarının usta kalemi Kahraman Tazeoğlu’nun son eseri olan Bambaşka sizi acayip hikayelerin içine sokuyor. Çıkmak o kadar kolay değil. O yüzden okumaya başlamadan önce emin olsanız iyi olur.

Zaten kitabın arka sayfa yazısını okuyunca kitabı mutlaka okuma hissine kapılıyorsunuz. Arka kapakta yer alan şu sözlere bakar mısınız: “Ne sen gidebiliyorsun, ne ben kalabiliyorum”, “ne seninle ağlayabiliyorum, ne de sensiz gülebiliyorum”, “sen aşka aşıktın, ben üstüme alındım”…

Kahraman Tazeoğlu’nun kitaplarını her zaman beğeni ile okuyorum. Kelimeleri ve sözcükleri gerçekten mükemmel kullanıyor. Adeta onlarla sizi büyülüyor ve kitabı elinizden bırakmamanızı sağlıyor. Siz de denemek isterseniz Bambaşka kitabı ile başlayabilirsiniz.

****

Kahraman Tazeoğlu’nun Bambaşka kitabı gerçekten adı gibi bambaşka bir kitap. İçerisinde mükemmel özlü sözler var. Bu sözlerden hangisini not edip aklınıza yazacağınızı şaşırıyorsunuz. Hepsi gerçekten birbirinden güzel. Telefonla sevgilinize aşk mesajı atmak istiyorsanız bolca bulabilirsiniz bu kitapta.

Özlü sözlerin yanında bir kaç tane kısa hikaye ve sevgiliye sitem mevcut. Sevgiliyi sitemler genelde özlü sözlerin mektuba dönüşmüş hali diyebiliriz. Akıcı ve kafiyeli yapıları ile okuması kolay ve oldukça etkileyici diyebiliriz.

Kısa hikayelerden ilki İrfan Amca’nın hikayesi. Bir aşk hikayesi değil ama göz yaşlarınızı tutmakta oldukça zorlanacağınız kesin. Hayatını değer verdiklerine ayıran ve değerlerini tek tek kaybetmesine rağmen hayata tutunan İrfan amcanın hikayesinin sonunu okuyunca göz yaşlarınızı akışına bırakıyorsunuz.

Saçlarını Rüzgara Satan Kız hikayesi ise çok farklı bir hikaye. İstanbul’da hayata dair bir ders niteliğinde fakat sizi en fazla etkileyen ise sonu. Sonunda adeta donup kalıyorsunuz. Hem aşk var, hem hayat dramı var hem de gerçeklik var. Bu hikaye nereye çıkacak derken öyle bir yere çıkıyor ki şaşırmaktan başka yapacak birşeyiniz kalmıyor.

En sondaki aşk hikayesi ise bir çok sevipte kavuşamayanlar için yazılmış adeta. Bir tarafta sevipte kavuşamayan diğer tarafta ise sevipte ayrı kalması gereken. Nasıl yani derseniz kitabı okumanızı tavsiye ederim. Gerçekten bambaşka bir kitap!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir