Beyoğlunun En Güzel Abisi Kitap Özeti | Kitap Özeti
Reklam

Polisiye

Beyoğlunun En Güzel Abisi

31 Aralık tarihinde bir cinayet işenir. Tarlabaşında bir erkek cesedi bulunur. Bu ceset, şimdiye kadar öldürülmüş erkeklerin en yakışıklı cesedi. Gururlarının kurbanı olan erkekler… Bu erkeklerin hayatlarını yaşamak zorunda kalan kadınlar… Bu cinayetler yatağında, insan eti satılan bir can pazarında, masumiyetini korumaya çalışan bir adam. En gözde yerlerden, Beyoğlunun arka sokaklarından.

Karanlık. Soğuk havanın buharıyla yoğunlaşan bir gece. Diyarlardan şarkılar geliyor kulaklarıma, güzel yüzlü kadın çığlıkları, belki ağlıyordur biri hıçkıra hıçkıra, diğer yandan sarhoş adam küfrediyor ana bacı… Bunların hiç biri önemli değil. Sadece öfke.

Bir sonraki adımının nereye düşeceğini bilmeden yürüyor, nefret etrafını kuşatmış. Kıskançlık denilen canavar, çelik pençesine almış yüreğini, sıkıyor da sıkıyor… ‘Kadınlar’ diyor bir ses. ‘Kadınlar, onlarla oynayamazsın, sen oynadığını zannedersin. Fakat farkına varmadan bir bakmışsın; sen, kadının oyuncağı olmuşsun.’ Hayatına giren kadınlardan oluşan orkestra gözüküyor zeminde. Tek tek düşüyor suratları ayaklarımın ucuna. Hepsinin boynu eğilmiş, hepsinin gözlerinde keder bulunmakta. Hepsi biraz üzgün. Aldırmıyorlar. Bir su birikintisiymiş gibi basıp geçiyor üzerlerinden ama yeniden düşüyor görüntüler zemine. “Kadınlar,” diyor o ses yine, “Kadınlardan asla kurtulamazsın, hayaletleri hayatın boyunca seni takip eder.”

Beyoğlunun En Güzel Abisi Ahmet Ümit Kitap Özeti

Genellikle polisiye romanlarla tanıdığımız yazar Ahmet Ümit, bu sefer karşımıza Beyoğlunun En Güzel Abisi Romanı ile karşımıza çıkıyor. Romanda İstanbul’un Beyoğlu semtinde bir dramın içine bizi sürüklüyor.

Ahmet Ümit’in Beyoğlunun En Güzel Abisi romanında, Beyoğlu Tarlabaşı’nda geçen olaylarda, cinayet sonrasında ortaya çıkan gerçekleri, daha önce hiç bakmadığınız bir bakış açısından bakıyor.

1 Comment

  1. seda kelepçe

    8 Aralık 2013 at 01:03

    BEYOĞLUNUN EN GÜZEL ABİSİ 😀

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir