Çıplak ve Yalnız | Kitap Özeti
Reklam

Yerli Roman

Çıplak ve Yalnız

Kitap Özeti

Çıplak ve Yalnız Hamdi Koç

Çıplak ve Yalnız son sayfasına dek elinizden bırakamayacağınız sarsıcı bir roman. Türk edebiyatının usta yazarlarından biri olan Hamdi Koç yeni romanı Çıplak ve Yalnız ile okurlarına sarsıcı bir hikaye sunuyor. Çıplak ve Yalnız romanında kitabın kahramanının geçmişi ile yüzleşmesi anlatılıyor.

Arka Kapak

Hayatın adil davrandığı bir kadın veya erkeğe henüz rastlamadım. İstediğini almak kalbin kaderi değil.”Küçük ve yalnız” olduğunu sanan bir kahramanın “büyük ve kanlı” bir geçmişe yaptığı yolculuk…

Amcam ölünce ilk bana haber verdiler. İnanmadım. Olmaz öyle şey, dedim. Oldu valla, dediler, amcan öldü. Ya tabii ki ölmüştür, ayrı konu, ama ilk bana haber verdiğinize inanmıyorum, dedim. İnan, dediler, ilk sana haber verdik. Sustum ve benimle konuşan nefesin arkasındaki boşluğu dinledim. Yalan olsa bir hışırtısı, bir kıpırtısı, bir şeysi mutlaka duyulurdu. Doğru söylüyorlardı. Cidden amcam ölmüştü ve ilk bana haber veriyorlardı. Çok duygulandım. Hayatımda ilk kez bir konuda ilk akla gelen isim oluyordum. Peki, dedim, teşekkür ederim. Gururum okşandı. Bunu hiç unutmayacağım. Ayrıca hepimizin başı sağ olsun. Ölenle ölünmez. Allah geride kalanlara sabır filan. Ben müsaadenizle gidip biraz ağlayayım.
İyi geceler.
Telefonu kapattım.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir