Kardeşimin Hikayesi - Zülfü Livaneli | Kitap Özeti
Reklam

Yerli Roman

Kardeşimin Hikayesi

Son kitabı olan Serenad romanı ile ortalığı kasıp kavuran Zülfü Livaneli, yeni kitabı Kardeşimin Hikayesi ile  karşımıza çıkıyor.

Aşkı sorgulamamıza sebep olan bu romanda, polisiye bir hikaye sizi bekliyor. Biraz karmaşık gibi gözükse de olayları çözümlemeniz kolay olacak.

Karadeniz’de kendi halinde bir kasaba, yeni güne ölüm haberi ile başlar. Bu ölüm kimisi için hayatın sonu olurken, bazı insanlar için yeni bir hayat demektir. Bir gazeteci ve bir mühendis…

Karmaşık ve tehlikeli olarak karşımıza çıkan Zülfü Livaneli’nin yeni kitabı, beraber yaşayacakları aşkı hayatlarının son noktası olarak gören insanlara değerli bir mesaj bırakıyor.

Kardeşimin Hikayesi Kitap Özeti

Romanımızda geçen olaylar İstanbul’un Çatalca ilçesinin Yalıköy’de yaşanmaktadır. Köyde işlenen cinayet sonrası olayı incelemek üzere köye gazeteci gelir. İlk olarak Ahmet Arslan’a gider. Cinayete kurban giden Arzu’nun öldürüldüğü gece diğer davetlilerden biri olan Ahmet Arslan ile yapılan konuşmada Ahmet’in geçmişine gidiyoruz. Bir kazada anne ve babasını genç yaşta kaybetmiştir. Anne ve babasını kaybettikten sonra Ahmet dedesiyle birlikte yaşamaktadır. Ahmet’in kardeşi olan Mehmet inşaat, Ahmet ise elektrik mühendisidir. Ahmet köpeği olan Kerberos ile birlikte yaşamaktadır. Meydana gelen kazada Ahmet, doku duyusunu kaybetmiştir.

Cinayeti araştırmaya gelen gazeteci, sanki cinayeti unutmuş, Ahmet’in ve kardeşinin hikayesini dinler olmuştur. Bir akşam sohbet sırasında Kerberos huysuzlaşır. Bu huzursuzluk sabah anlaşılır. Köpeğim hayatında ölen Arzu’nun kolyesi vardır. Bebek bakıcısı olan Svetlana, katil zanlısı olarak tutuklanır. Fakat kolyeyi bulduktan sonra Ahmet, katilin kim olduğunu anlar. Hiç beklenmedik anda Ahmet de ölü olarak bulunur.  Ama Ahmet gazeteci kıza bir mektup bırakmıştır. Bu mektupta katilin kim olduğunu açıklar. Lakin Ahmet’in ölümü katilin kim olduğundan çok, daha büyük olan bir sırrı ortaya çıkaracaktır. Bu sırrı burada söylersek iyi etmiş olmayız. İyi okumalar.

1 Comment

  1. isimşartmı?

    28 Aralık 2015 at 20:26

    gerçekten çok güzel bir kitap. Ahmet arslan mehmet arslan çıkıyor. gerçekten zülfü livaneliye çok teşekkürler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir