Dukan Diyeti | Kitap Özeti
Reklam

Beslenme / Diyet

Dukan Diyeti

Arka Kapak

Her yaz zayıflamakla uğraşmayın… Ömür boyu zayıf kalın! 5 milyondan fazla fransız kadını bu diyetle zayıfladı!Spor yapmadan; sınırsız et, tavuk ve balık yiyerek; strese girmeden kilo vereceksiniz! Mucize diyet artık türkçe…”Daima formda kalmak ister misiniz? Perşembe günleri hariç, istediğinizi yiyebilirsiniz.”
-The Daily Mail

“Yeni trend! Jennifer Lopez doğum sonrasında kilolarını bu diyet sayesinde verdi.”
-Marie Claire

“Bu yeni diyet ünlülerin dünyasına fırtına gibi girdi.”
-Elle

“Bütün Fransa’da kadınlar birbirlerine Pierre Dukan ismini fısıldıyor… Kilolarından kurtulan Fransız kadınlarının güvendikleri tek diyet.”
-Grazia

Bu kitapta herkes kendi durumuna uyan çözümler bulacak!

Yalnızca forma girmek için birkaç kilo vermeyi isteyen genç kadınlardan, ciddi obezite vakalarına, menopoz ya da ergenlik sorunları nedeniyle kilo alanlara kadar herkese sesleniyoruz:

Bu kitap sizin için yazıldı!

Bu pratik zayıflama kılavuzu, içerdiği değerli somut önerilerin yanında, kulağınıza küpe etmeniz gereken özet bilgiler ve zayıflama sürecini keyifli hale getirecek yemek tarifleri ile menüler sunduğundan, kilo fazlası olanların yüzlerini güldürecek en sevdikleri dostları olmaya aday!

Kitap Özeti

Dukan Diyeti Pierre Dukan

Fransa’da en çok satan kitapların başında gelen Dukan Diyeti kitabı Fransız kadınları arasında en ünlü diyet kitapçığı ve dahası dünya çapında 10 milyondan fazla kopyası satılmış bir kitap.

Söz konusu diyet ve kilo kaybetmek olunca insanoğlu her şeye inanmak istiyor ve bu yüzden bu tarz kitapların satışı her zaman daha kolay oluyor. Açıkçası Dukan Diyeti kitabı da size klasik bilgilerden fazlasını vermiyor.

Kitap genel anlamda protein ağırlıklı beslenmeyi öneriyor. Dukan Diyetinde 4 aşama var. Bunlar aslında hedefinize göre belirlenmiş aşamalar. Eğer çok hızlı kilo kaybetmek istiyorsanız size ona göre bir diyet tavsiye ediyor. Yavaş ve sağlıklı kilo kaybı için farklı bir program, kilo alımını engellemek için farklı bir plan ve mevcut kilonuzu korumak için farklı bir diyet programı var. Bunların ortak özelliği sadece izin verilen türdeki yemekleri yiyebiliyorsunuz ve tamamen karbonhidrat yani üç beyazdan uzak durmayı amaçlayan bir diyet planı olmaları.

Açıkçası öz iradeniz olmadan hiçbir diyet kitabı ya da diyet planı size yardımcı olamaz. Kilo alıp vermenin tamamen alınan ve harcanan kaloriye göre belirlendiği bilimsel araştırmalarla kanıtlanmıştır. Bu yüzden bu tarz kitaplara güvenerek bir şeyi başarabilmek pek inandırıcı değil. Yine de seçim size kalmış

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir